(1) Každý má právo na slobodnú voľbu povolania a prípravu naň, ako aj právo podnikať a uskutočňovať inú zárobkovú činnosť.
(2) Zákon môže ustanoviť podmienky a obmedzenia výkonu určitých povolaní alebo činností.
(3) Občania majú právo na prácu. Štát v primeranom rozsahu hmotne zabezpečuje občanov, ktorí nie z vlastnej viny nemôžu toto právo vykonávať. Podmienky ustanoví zákon.
Čl. 12
(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.
(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.
Uplatňovania tohto ústavného práva právo mi pripadá tak trochu ako známa situácia dvoch určitým spôsobom vzájomne naviazaných ľudí , ktorých situácia sa dá definovať : Obaja majú nos v „zadku“. Jeden má nos v zadku a aj druhý má nos v zadku . Myslíte si ,že sú naozaj na tom rovnako ? Nezdá sa Vám , že ten vzadu je na tom mierne horšie?
Rozmýšľam ,kde vlastne je ten článok ústavy,ktorý dáva právo starších po dosiahnutí dôchodkového veku obsadzovať pracovné miesto bez časového obmedzenia ?
? ...
? ...
Akákoľvek spoločenská norma a zákon... ...
Ešte raz si prečítaj čl. 35 a čl. ...
Veď o tomto článku hovorím. Lenže ...
Celá debata | RSS tejto debaty